Co je to Pinterest a jak funguje?


Velký hráči ‘Facebook, Twitter a Google Plus’ už nějakou dobu na scéně sociálních sítí dominují. Nicméně, Pinterest si také pomalu, ale jistě buduje svou přítomností, rostoucí popularitu a postavení. V posledních několika měsících se počet uživatelů této sítě vyšplhal až na 11 milionů, což se rovná jedné třetině uživatelů Twitteru. Pinterest se čím dále, tím více používá pro podporu podnikání a zvýšení povědomí o značce. 

Na jakém principu Pinterest funguje?

Pinterest je poměrně nová sociální síť. Je často popisována jako virtuální nástěnka, která funguje jako online kniha na vlepování výstřižků. Tato stránka pro sdílení fotografií umožňuje uživatelům vytvářet a sdílet sbírky různých obrázků. Tyto obrázky můžou být umístěny na webu, neboto můžou být vaše vlastní výtvory. Tato stránka usiluje o to, aby spojila uživatele z celého světa na základě jejích zájmů. Tyto nástěnky můžou obsahovat různé média jako videa, obrázky, texty nebo peněžní dary.Vaše nástěnky můžete aktualizovat relevantními odkazy, obrázky nebo texty.Na vaší nástěnku můžete také přišpendlit cokoliv, co se vám líbí a to přejetím myší nad obrázkem. Připojené odkazy vám pomůžou zjistit původ daného obrázku, nebo jiného materiálu.

Chcete-li začít s Pinterestem, musíte si vytvořit účet. Bez účtu můžete akorát prohlížet aktivity jiných uživatelů, ale nemůžete se jich nijak účastnit. Existují dva způsoby jak si vytvořit účet. Můžete buď dostat pozvánku od přítele, který už je zaregistrován na stránce, nebo si můžete pozvánku vyžádat přímo od Pinterestu.Registrační proces vyžaduje integraci vašeho Pinterest účtu s vaším Facebookovým nebo Twitter účtem.Uživatelé, kteří se přihlásí pomocí Facebooku by měli používat “Timeline”. Na hlavní stránce Pinterest se vám zobrazí “Pin Feed”, kde uvidíte všechnu aktivitu (podobně jako na Facebooku).

Pinterest je velmi vhodný na předvádění různých produktů. Majitelé firem můžou přidat na svoje stránky vedle sdílení na Facebook a Twitter i “Pin-It” na Pinterest. To umožní uživatelům přišpendlit jejich produkty na vlastní nástěnkypřímo z jejích stránek.Integrace Pinterestu s dalšími sociálními sítěmi je považován za chytrý postup jak získat více návštěvníků na vaše stránky.

Výhody užívání Pinterestu

ñ  Pinterest má chytrý minimalistický design a velmi jednoduše se používá.

ñ  Počet návštěvníků Pinterestu se zvyšuje o dvojnásobek až třinásobek. Tento nárůst je vyšší než u jakékoliv jiné sociální sítě.

ñ  Způsob jakým se uvádí produkty na trh je věrohodný.

ñ  Obsah Pinterestu je uživatelsky generován. Je opatřen různými postupy pro vypořádání se s autorskými právy pro obrázky a jiný publikovaný materiál.Majitelé obsahu se můžou stěžovat a požádat o odebrání obsahu z Pinterestu. Avšak, do této chvíle s tím zatím nikdo neměl problém.

Pinterest je opravdu skvělá sociální síť nejen pro business, ale také pro sdílení zájmů a názorů. Pokud na něm ještě nejste závislí, tak teď je ten správný čas začít. Vytvořte si svůj Pinterest účet a podívejte se jak úžasně funguje! 


15 komentářů: “Co je to Pinterest a jak funguje?”

  1. Něco pro závisláky na Pinterestu – jestli chcete přišpendlovat obrázky z facebooku, nainstalujte si aplikaci Pinvolve, která převede vaši facebookovou stránku do vzhledu Pinterestu. Instalace na http://apps.facebook.com/pinvolve/. A jestli chcete vyzkoušet největší lahůdku pro pinterestové nástěnkáře, jděte na http://www.pinvolve.co – posbírá všechny informace z vaší stránky (fotky, odkazy, oblíbené, přátele …) a zobrazí jeve stylu Pinterestu. Paráda! Vyzkoušeli jsme na našem facebooku http://www.facebook.com/AlmaraShop/app_188240811277030 a jsme nadšeni!

  2. Dobrý den, můj dotaz je ohledně vkládání pinů. Vložila jsem na svojí nástěnku svoje práce. Ale když jsem je chtěla najít v obecném vyhledávání pod názvem dané věci nenašla jsem je. A to mě přivádí k otázce jak vyhledávání funguje. podle hesla to očividně není. Vyrábím kokedama slovo se objevuje v názvu nástěnky i v názvu jednotlivých pinů, ale pod heslem kokedama je nelze najít. děkuji Martina

  3. najednou,nevím proč se mi po rozkliknutí pinů a nástěnek nezobrazí žádné příspěvky.starší,ani novinky

  4. Potrebuji radu.Nejsem si vedoma, ze bych neco odinstalovala a nemuzu se do pinterestu dostat. Na plose telefonu ho porad mam,ale kdyz si se chci dostat na svoji stranku,pise mi to „az se vratite…“Jevi se mi to jako bych se odpojila a nevim jak se vratit zpatky.Bojim se ho odinstalovat,aby jsem neprisla o vsechno co jsem si ulozila.Muzete mi s tim nekdo poradit?Dekuji moc.Hezky vecer

  5. zaregistroval som sa tam a chodia mi maily s návrhmi pinov – len neviem ako sa dá odstrániť stav, že vidím len farebné obdĺžniky v maili – očakávam obrázky ku každému pinu s popisom pre lepšiu identifikáciu 🙁

    takto je to nepoužiteľné…

  6. Nezobrazují se mi uložené příspěvky a nemohu otevřít stránku Uložené, vše mě zmizelo jak obnovit stránku ?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..